Ajax afër transferimit të super-yllit serb

72
SHARE

Ajax ka kontaktuar klubin e Southampton për mundësinë e transferimit të Dusan Tadic, shkruan shtypi anglez.

Është konfirmuar se Tadic do të largohet nga Southampton këtë verë dhe destinacioni i ri pritet të jetë Ajax.

Mediat në Holandë pretendojnë se marrëveshja 15 milionë funte është arritur dhe marrëveshja është shumë pranë realizimit, transmeton Transferimet.net.

Tadic mendon se është koha e duhur për t’iu kthyer futbollit holandez pas katër viteve në Premier League.

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.