A po ju vije fundi shqiptarëve në Zvicër, pas Behramit do të largohet edhe Xhemaili

18
SHARE

Pas Valon Behramit, Stephan Lichtsteiner, Gelson Fernandes dhe Johan Djorou, edhe Blerim Xhemaili mund të largohet nga Përfaqësuesja e Zvicrës, shkruajnë mediat zvicerane.

Sipas transmetuesit “RSI”, përveç Behramit dhe Fernandes, edhe Xhemaili nuk është më në planet e trajnerit Vladimir Petkoviq.

Fernandes gjithashtu ka njoftuar zyrtarisht largimin, ashtu si edhe Behrami, i cili shkaktoi shumë polemika.

Mësohet se trajneri Petkoviq ka biseduar edhe me Johan Djourou, Stephan Lichtsteiner dhe Blerim Xhemaili, të cilët nuk janë prononcuar për media.

Largimi i Behramit ka shkaktuar shumë polemika në media, ku shumë i kanë dalë në mbrojtje mesfushorit shqiptar.

Ai tha se u largua pas një telefonate nga Petkoviq, duke e quajtur vendimin politik, derisa trajneri ka thënë se ishte sportiv dhe po mendon të rinovojë ekipin.

Ndërkohë, Federata Zvicerane është shprehur se gjithçka ka mundur të jetë keqkuptim dhe trajneri nuk ka dashur ta largojë në atë mënyrë

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.