A mund t’i shohim ndeshjet e Dritës dhe Prishtinë në Evropë?

76
SHARE

Drita dhe Prishtina do të udhëtojnë në Gjibraltar për t’i zhvilluar ndeshjet e para të turit para-eliminator si në Ligën e Kampionëve ashtu edhe në Ligën e Evropës.

Klubet kosovare do të kërkojnë kalimin në turin tjetër.

Sa i përket drejtave televizive, klubet vendase e kanë të drejtën e transmetimit, shkruan GazetaOlle.

E transmetimi në Kosovë do të varet nëse televizionet kosovare do t’i blejnë.

Drita do të luajë ndaj klubit nga Andorra, Santa Colomas, në gjysmëfinale e pastaj në finale nëse fiton.

Në anën tjetër Prishtina luan ndaj klubit FC Europa.

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.