Cancelo i përgjigjet kritikave të Spallet-it

42
SHARE

Për të na ndihmuar klikoni në reklamat që ju shfaqen në këtë lajm, jemi një grup gazetarësh dhe këtë punë e bëjmë vullnetarisht dhe kemi nevoj për ndihmë financiare për mirëmbajtjen faqes.

Joao Cancelo pranon se preferon të luajë në anën e djathtë, por këmbëngul se do të luajë kudo ku do që do Spalleti.

Spalletti sugjeroi se Cancelo ishte i pakënaqur me kalimin në të majtë për pjesën e dytë të barazimit pa gola të Interit të dielën, por portugezi e bëri të qartë se ai ishte gjithmonë në dispozicion të trajnerit, transmeton “Transferimet”.

“Unë preferoj të luaj në të djathtë, por unë jam gjithmonë në dispozicion të trajnerit dhe madje [në të majtë], unë mund të krijoj probleme për kundërshtarët e mi”, tha ai për Inter TV. Duke luajtur me Candreva ose Perisicanash nuk ndryshon asgjë. Ata janë të ndryshëm nga njëri-tjetri, por nuk kam probleme me ta.

“Ne gjithashtu punojmë shumë fizikisht gjatë javës, sepse e dimë se ekzistojnë disa ndeshje delikate që vijnë. Sa stërvitje për vendosjen e kryqeve të mia? Gjithmonë përpiqem të përmirësohem. Unë përpiqem të kaloj në mënyrën më të mirë për ekipin që të përfitojë. ”

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.