Artikujt e Fundit

FOTO/ Shikoni çfarë thonë serbët për fitoren e Kosovës

Kosova fitoi me një rezultat të thëllë 4-0 sot ndaj Azerbajxhanit. Ky rezultat bëri që për fitoren e Kosovës të shkruajë edhe UEFA por edhe mediat serbe. Normalisht si gjithmonë mediat serbe nuk mund të rrinë pa thumbuar dhe ngacmuar...

Pas arritjes historike ja çfarë shkruan UEFA për Kosovën

Pas fitores bindëse kundër Azerbajxhanit me rezultatin 4-0, Kosova ka siguruar fitimin e grupit të saj në Ligën D. Kjo fitore i ka siguruar një mundësi më shumë për në Euro 2020 si dhe ngjitjen për në Ligën C. Për këtë...

Presidenti i FFK-së e konfirmon lojtarin e radhës që do të luaj për Kosovën

Kosova sonte ka siguruar Play-Off’in në Ligën e Kombeve. Kosova ka mposhtur Azerbejxhanin 4 – 0 në ‘Fadil Vokrri’ dhe kështu ka siguruar Play-Off’in në Ligën e Kombeve, transmeton lajmi.net. Pas ndeshjës, për mediat ka folur edhe Presidenti i FFK-së Agim...

Challandes: Luajtëm si gladiatorë, i përgëzoj lojtarët

Bernard Challandes ka folur pas fitores së madhe të Kosovës ndaj Azerbajxhanit në Ligën e Kombeve. Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes, ka thënë se karakterin e treguar nga lojtarët, pasi e ndihmuarin njëri tjetrin në reparte. “Mendoj se ishte një ndeshje...

Befason Duka, shmang të ardhmen e Panuccit: Rezultati nuk mjafton!

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, pas ndeshjes, ka folur për mediat. Numri “1” i futbollit shqiptar u ndal te suksesi ndaj Uellsit, duke prekur edhe të ardhmen e Pauccit. “Rezultati ishte pozitiv. Pjesa e parë nuk...

Kosovë 4-0 Azerbajxhan, notat e lojtarëve

Fitore historike për Kosovën, e cila e dërgon përfaqësuesen në gjysmëfinale të play-off në kuadër të Ligës së Kombeve. Arbër Zeneli ishte protagonisti kryesor i ndeshjes, i cili me het-trik i ndihmoi përfaqësueses për të realizuar këtë fitore të madhe...

Kosova impresionon sërish, deklasohet edhe Azerbajxhani

Përfaqësuesja e Kosovës e ka shkatërruar Azerbajxhanin në stadiumin 'Fadil Vokrri' me rezultatin 4-0. Ndeshja nis për mrekulli, kur brenda sekondave të para shënoi Arbër Zeneli me një gjuajtje fantastike nga distanca për të hapur epërsinë qysh në fillim, transmeton...

Hat-trick për Zenelin, i jashtëzakonshëm!

Kosova ka realizuar edhe golin e katërt përballë Azerbajxhanit në një atmosferë elektrizuese në 'Fadil Vokrri'. Është përsëri Arbër Zeneli me një tjetër super-gol, duke kompletuar hat-trickun, transmeton Transferimet.net. Rezultati aktual është 4-0 dhe po zhvillohet minuta 82'.

Përfundon pjesa e parë, Kosovë – Azerbajxhan, rezultati dhe statistikat

Ka përfunduar pjesa e parë në mes të Kosovës dhe Azerbajxhanit në kuadër të ndeshjes së fundit të fazës së grupeve në Ligën e Kombeve. Përfaqësuesja e Kosovës ka mbyllur pjesën e parë në epërsi ndaj Azerbajxhanit. Golin e ka realizuar...

Mbyllet pjesa e parë, Shqipëri – Uells, rezultati dhe statistikat

Ka përfunduar pjesa e parë në mes të Shqipërisë dhe Uellsit. Shqipëria dhe Uellsi, janë duke u përballur në kuadër të miqësoreve. Ndeshja që po zhvillohet në ‘Elbasan Arena’, nuk ka sjellë gola në 45’ minutat e parë, raporton “lajmi.net”. Shqipëria nuk...